Zmniejszenie otoczek brodawek sutkowych

Lewy twarze zabegi112

Zmniejszenie otoczek brodawek sutkowych

 • Znieczulenie: miejscowe lub dożylne
 • Zalecany pobyt : 1 dni
 • Cena za 1 dobę: 4.000 zł (jedna brodawka) + 3.000 zł (druga brodawka)

Zmniejszenie otoczek brodawek sutkowych

Rozmiar otoczki brodawki u kobiet waha się wg standardów medycznych od 3,5 do 4,5 cm. Odstępstwo od normy może być przyczyną dyskomfortu i problemów z akceptacją swoich piersi. Bywa, że dobry kształt piersi jest wypaczony przez nadmiernie rozciągnięte lub asymetryczne brodawki rzutujące na cały wygląd. Korekta otoczek brodawek sutkowych jest procedurą wykonywaną w trybie ambulatoryjnym lub jako element łączony z innymi operacjami.

Przed / Po

Na czym polega korekta zmniejszenia otoczek brodawek sutkowych?

 • Procedura wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym i polega na zmniejszeniu kształtu otoczki brodawki i usunięciu nadmiaru skóry wokół. Zabieg kończony jest założeniem szwów mocujących na skórę.
Zadowolonych pacjentów

+600

przybliżony czas trwania zabiegu

ok. 1h

Przybliżony czas rekonwalescencji

1 miesiąc

Możliwe powikłania

Wszystkie działania medyczne oraz zabiegowe obarczone są ryzykiem powikłań. Najważniejszym zadaniem lekarza jest minimalizowanie tego ryzyka. Dlatego w trakcie konsultacji pacjent zostanie szczegółowo wypytany o stan zdrowia, leki jakie przyjmuje, uczulenia i przebyte już zabiegi operacyjne. Pacjent zakwalifikowany do zabiegu jest badany również przed samym zabiegiem, by dodatkowo zredukować możliwe powikłania. Z drugiej strony zespół medyczny z lekarzem na czele jest przeszkolony i w pełni przygotowany do przeciwdziałania ewentualnym negatywnym skutkom zabiegu. Nie mniej są to sytuacje bardzo sporadyczne, zredukowane jeszcze dodatkowo dużym doświadczeniem chirurgicznym i medycznym operatora i całego personelu. Częstość występowania powikłań waha się od dość częstych (najczęściej może to być dyskomfort w miejscu operowanym, ból pooperacyjny, krwiaki, obrzęk), występujących czasami (jak np. przeczulica, rozejście elementu rany, zaburzenia gojenia, zakażenia) do rzadkich i bardzo rzadkich.

 

 • obrzęk (utrzymujący się około 1 do 2 tygodni)
 • krwiaki (ulegają resorpcji do około 1 miesiąca)
 • krwawienie (czasami)
 • asymetria (zazwyczaj subtelna, wynikająca z istniejących warunków, rzadko wymagająca korekty)
 • zaburzenia gojenia (czasami)
 • rozejście brzegów rany (zazwyczaj na skutek urazu mechanicznego w pierwszych dniach po zdjęciu szwów – wymaga korekty)
 • zaburzenia czucia (zazwyczaj przejściowe)

PODSUMOWANIE

Zmniejszenie otoczek brodawek sutkowych

Czas trwania Ok.1 h
Rodzaj znieczulenia Miejscowe lub dożylne (dopłata 1000zł)
Cena zabiegu (za 1 dobę) 4. 000zł (dopłata 3.000 za drugą)
Zalecana ilość dni hospitalizacji 1 dni
Cena za dodatkową dobę 500 zł
Czas rekonwalescencji 1  miesiąc
Rodzaj znieczulenia ogólne

Poznajmy się

Piotr Burszewski

Chirurg plastyczny

Specjalista chirurgii plastycznej z wieloletnim doświadczeniem w zakresie leczenia i udzielania świadczeń zdrowotnych pacjentom w oddziałach chirurgii plastycznej. Z pochodzenia szczecinianin. Studia ukończył na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym, a specjalizację w Zachodniopomorskim Centrum Leczenia Ciężkich Oparzeń i Chirurgii Plastycznej w Gryficach. Egzamin specjalizacyjny z zakresu Chirurgii Plastycznej złożony z wynikiem bardzo dobrym. Uczestnik wielu staży i kursów dokształcających. Członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej.  Doświadczenie chirurgiczne zdobywał w kraju jak i za granicą. Aktywnie współpracuje z wieloma chirurgami plastycznymi w całej Polsce.

PRZEJRZYJ INNE ZABIEGI OPERACYJNE

Przejrzyj ofertę pozostałych zabiegów

SPRAWDŹ SALĘ OPERACYJNĄ

Sprawdź ofertę warunków sali operacyjnej

DOWIEDZ SIĘ O ZNIECZULENIACH

Przeczytaj o typach znieczulenia do operacji

Opinie Pacjentów

Piotr Burszewski – ZnanyLekarz.pl