Modelowanie piersi po rekonstrukcji przeszczepem tłuszczu

Modelowanie piersi po rekonstrukcji przeszczepem tłuszczu

 • Znieczulenie: dożylne lub ogólne
 • Zalecany pobyt : 1 – 2 dni
 • Cena za 1 dobę: 5.000 zł / 4.000 zł każdy następny

Modelowanie piersi po rekonstrukcji przeszczepem tłuszczu

 • Modelowanie piersi po rekonstrukcji przeszczepem tłuszczu, czyli tak zwany lipofiling jest to uzupełnianie deficytów tkanki podskórnej tłuszczem własnym pacjenta. Ta sprawdzona, bezpieczna i od stosowana od wielu lat forma wypełniania tkanek zyskuje coraz większą popularność. W przeciwieństwie do syntetycznych materiałów wypełniających ta metoda, z racji używania materiału własnego pacjenta, cechuje się najlepszym i najtrwalszym efektem w przypadku rekonstruowania piersi po mastektomii. Uzupełnienie kształtu oraz objętości tłuszczem pozwala wysubtelnić pierś i uzyskać zbliżony kształt.

Na czym polega zabieg lipofilingu tkanek?

 • Zabieg najczęściej wykonywany jest w kombinacji znieczuleń – miejscowego oraz dożylnego lub ogólnego. Od pacjenta pobierany jest tłuszcz z okolicy ustalonej przed zabiegiem (np. brzuch, uda lub kolana) poddawany jest sedymentacji i następnie aplikowany w porcjach bezpośrednio w miejsce operowane. Zabieg ten przynosi szybki efekt zwłaszcza w przypadku małych ubytków. Ze względu na delikatną strukturę tkanki tłuszczowej ulega ona z czasem częściowej absorpcji i niekiedy konieczne bywa jej uzupełnienie w kolejnym zabiegu. Komórki, które zaimplementują sie po zabiegu, tworzą trwałą i wysokowartościową warstwę  podbudowy. Wzmagają regenerację skóry ponad przeszczepem oraz zwiększają wytwarzanie nowych naczyń w tej okolicy.
Zadowolonych pacjentów

+600

przybliżony czas trwania zabiegu

1 - 2h

Przybliżony czas rekonwalescencji

1 - 3 miesiące

Możliwe powikłania

Wszystkie działania medyczne oraz zabiegowe obarczone są ryzykiem powikłań. Najważniejszym zadaniem lekarza jest minimalizowanie tego ryzyka. Dlatego w trakcie konsultacji pacjent zostanie szczegółowo wypytany o stan zdrowia, leki jakie przyjmuje, uczulenia i przebyte już zabiegi operacyjne. Pacjent zakwalifikowany do zabiegu jest badany również przed samym zabiegiem, by dodatkowo zredukować możliwe powikłania. Z drugiej strony zespół medyczny z lekarzem na czele jest przeszkolony i w pełni przygotowany do przeciwdziałania ewentualnym negatywnym skutkom zabiegu. Nie mniej są to sytuacje bardzo sporadyczne, zredukowane jeszcze dodatkowo dużym doświadczeniem chirurgicznym i medycznym operatora i całego personelu. Częstość występowania powikłań waha się od dość częstych (najczęściej może to być dyskomfort w miejscu operowanym, ból pooperacyjny, krwiaki, obrzęk), występujących czasami (jak np. przeczulica, rozejście elementu rany, zaburzenia gojenia, zakażenia) do rzadkich i bardzo rzadkich.

 

 • zanik tłuszczu (naturalnym jest zanik około 50% wszczepionej tkanki)
 • obrzęk (utrzymujący się w polu dawczym i biorczym)
 • krwiaki (ulegają resorpcji do około 1 miesiąca)
 • deformacja w miejscu dawczym i biorczym (efekt ostateczny może być oceniany po 3 miesiącach od zabiegu, możliwa konieczność wykonania korekt)
 • krwawienie (rzadko, może wymagać rewizji)
 • zakażenie (bardzo rzadko)

PODSUMOWANIE

Modelowanie piersi po rekonstrukcji przeszczepem tłuszczu

Czas trwania Ok.1 – 2 h
Rodzaj znieczulenia Znieczulenie dożylne lub ogólne
Cena zabiegu (za 1 dobę) 5.000 zł / 4.000 zł każdy następny
Zalecana ilość dni hospitalizacji 1 – 2 dni
Cena za dodatkową dobę 500 zł
Czas rekonwalescencji 1 – 3 miesiące
Rodzaj znieczulenia ogólne

Poznajmy się

Piotr Burszewski

Chirurg plastyczny

Specjalista chirurgii plastycznej z wieloletnim doświadczeniem w zakresie leczenia i udzielania świadczeń zdrowotnych pacjentom w oddziałach chirurgii plastycznej. Z pochodzenia szczecinianin. Studia ukończył na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym, a specjalizację w Zachodniopomorskim Centrum Leczenia Ciężkich Oparzeń i Chirurgii Plastycznej w Gryficach. Egzamin specjalizacyjny z zakresu Chirurgii Plastycznej złożony z wynikiem bardzo dobrym. Uczestnik wielu staży i kursów dokształcających. Członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej.  Doświadczenie chirurgiczne zdobywał w kraju jak i za granicą. Aktywnie współpracuje z wieloma chirurgami plastycznymi w całej Polsce.

PRZEJRZYJ INNE ZABIEGI OPERACYJNE

Przejrzyj ofertę pozostałych zabiegów

SPRAWDŹ SALĘ OPERACYJNĄ

Sprawdź ofertę warunków sali operacyjnej

DOWIEDZ SIĘ O ZNIECZULENIACH

Przeczytaj o typach znieczulenia do operacji

Opinie Pacjentów

Piotr Burszewski – ZnanyLekarz.pl