Plastyka powiek górnych

Plastyka powiek górnych

 • Znieczulenie: miejscowe lub dożylne
 • Zalecany pobyt : ambulatoryjny
 • Cena za 1 dobę:  4.500 zł

Plastyka powiek górnych

Jeden z najpopularniejszych i najczęściej wykonywanych w Polsce zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim szybkiemu i często świetnemu efektowi odmłodzenia wyglądu twarzy przy jednoczesnym bezpieczeństwie i braku widocznych blizn.

Przed / Po

Czy ten zabieg jest dla Ciebie?

 • Wskazań do wykonania tej operacji jest co najmniej kilka. Najważniejsze z nich to zmęczony wygląd, zaburzenia pola widzenia, uczucie ciężkości powiek zwłaszcza wieczorem, problemy z widzeniem przy jeździe samochodem czy niemożność „pomalowania oczu”. Za każdym razem pacjent oceniany jest indywidualnie podobnie jak zakres zabiegu ustalany jest bardzo indywidualnie – w zależności od problemu i wyglądu okolicy oczu. Jest to w zasadzie zabieg prawie bezbolesny, dla pacjenta bardzo komfortowy i bezpieczny. Powikłania należą do rzadkości i zazwyczaj nie są znaczącym problemem.
 • W znieczuleniu miejscowym lub krótkim dożylnym i ułożeniu pacjenta na plecach wykonuje się najpierw oznaczanie zakresu operacji, a następnie  znieczulenia miejscowe, które zaczyna działać już po kilku sekundach od iniekcji. Po znieczuleniu pacjent nie odczuwa już żadnych dyskomfortowych dolegliwości. Po zabiegu najważniejszy jest odpoczynek (kilka dni), by zapobiec narastaniu nadmiernego obrzęku powiek, który może wydłużyć gojenie. Zazwyczaj po tygodniu od zabiegu usuwane są szwy z powiek, a delikatne obrzęki lub przebarwienia mogą utrzymywać się do około 1 miesiąca od operacji.
 • Niekiedy plastyka powiek może być połączona z zabiegiem korekty opadania powieki poprzez zabieg plastyki dźwigacza powieki górnej. Wskazania są ustalane indywidualnie, w zależności od przyczyny tego schorzenia. Cena takiego rozszerzonego zabiegu również ustalana jest indywidualnie w zależności od zakresu i koniecznej techniki operacyjnej.
Zadowolonych pacjentów

+600

przybliżony czas trwania zabiegu

45-60 minut

Przybliżony czas rekonwalescencji

1 miesiąc

Możliwe powikłania

Wszystkie działania medyczne oraz zabiegowe obarczone są ryzykiem powikłań. Najważniejszym zadaniem lekarza jest minimalizowanie tego ryzyka. Dlatego w trakcie konsultacji pacjent zostanie szczegółowo wypytany o stan zdrowia, leki jakie przyjmuje, uczulenia i przebyte już zabiegi operacyjne. Pacjent zakwalifikowany do zabiegu jest badany również przed samym zabiegiem, by dodatkowo zredukować możliwe powikłania. Z drugiej strony zespół medyczny z lekarzem na czele jest przeszkolony i w pełni przygotowany do przeciwdziałania ewentualnym negatywnym skutkom zabiegu. Nie mniej są to sytuacje bardzo sporadyczne, zredukowane jeszcze dodatkowo dużym doświadczeniem chirurgicznym i medycznym operatora i całego personelu. Częstość występowania powikłań waha się od dość częstych (najczęściej może to być dyskomfort w miejscu operowanym, ból pooperacyjny, krwiaki, obrzęk), występujących czasami (jak np. przeczulica, rozejście elementu rany, zaburzenia gojenia, zakażenia) do rzadkich i bardzo rzadkich.

 

 • obrzęk (utrzymujący się do około 1 miesiąca, ale zazwyczaj krócej)
 • krwiaki (ulegają resorpcji do około 1 miesiąca)
 • asymetria powiek (zazwyczaj subtelna, rzadko wymagająca korekty)
 • zaburzenia gojenia (na powiekach bardzo rzadko)
 • rozejście brzegów rany (zazwyczaj na skutek urazu mechanicznego w pierwszych dniach po zdjęciu szwów – wymaga korekty)
 • przeczulica lub niedoczucie skóry (stan przejściowy utrzymujący się do kilku tygodni)
 • zespół suchego oka (może utrzymywać się kilka tygodni po zabiegu)
 • niedomykanie powiek (zazwyczaj stan przejściowy, bardzo rzadko wymagający korekty)
 • opadnięcie powieki (bardzo rzadko)
 • krwawienie (bardzo rzadko)
 • utrata wzroku (skrajnie rzadko)

PODSUMOWANIE

Plastyka powiek górnych
Czas trwania Ok. 1 h
Rodzaj znieczulenia miejscowe lub dożylne (dopłata 1000 zł)
Cena zabiegu (za jedną dobę) 4.500 zł
Zalecana ilość dni hospitalizacji 2 dni
Cena za dodatkową dobę 500 zł
Czas rekonwalescencji 1 – 2 miesiące

Poznajmy się

Piotr Burszewski

Chirurg plastyczny

Specjalista chirurgii plastycznej z wieloletnim doświadczeniem w zakresie leczenia i udzielania świadczeń zdrowotnych pacjentom w oddziałach chirurgii plastycznej. Z pochodzenia szczecinianin. Studia ukończył na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym, a specjalizację w Zachodniopomorskim Centrum Leczenia Ciężkich Oparzeń i Chirurgii Plastycznej w Gryficach. Egzamin specjalizacyjny z zakresu Chirurgii Plastycznej złożony z wynikiem bardzo dobrym. Uczestnik wielu staży i kursów dokształcających. Członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej.  Doświadczenie chirurgiczne zdobywał w kraju jak i za granicą. Aktywnie współpracuje z wieloma chirurgami plastycznymi w całej Polsce.

PRZEJRZYJ INNE ZABIEGI OPERACYJNE

Przejrzyj ofertę pozostałych zabiegów

SPRAWDŹ SALĘ OPERACYJNĄ

Sprawdź ofertę warunków sali operacyjnej

DOWIEDZ SIĘ O ZNIECZULENIACH

Przeczytaj o typach znieczulenia do operacji

Opinie Pacjentów

Piotr Burszewski – ZnanyLekarz.pl