Plastyka odstających uszu

Plastyka odstających uszu

 • Znieczulenie: dożylne lub ogólne
 • Zalecany pobyt : 2 dni
 • Cena za 1 dobę: 5.000 zł

Plastyka odstających uszu

 • Zabieg ten dedykowany jest wszystkim tym, którzy od lat zmagają się z problemem odstającego ucha, bądź uszu. Jest to jedna z najczęstszych wad wrodzonych w populacji z powodzeniem poddająca się korekcie w każdym wieku. Zabieg jest bezpieczny i daje trwały efekt.

Przed / Po

 • Before-Plastyka uszu
  After-Plastyka uszu
  Przed Plastyka uszu Po

Na czym polega ten zabieg?

 • Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu dożylnym lub ogólnym. Cięcia prowadzone są na tylnej stronie ucha w tzw. lokalizacjach estetycznych. Zabieg polega na takim wymodelowaniu chrząstki ucha założonymi szwami , by efekt był przewidywalny i trwały. Gojenie ran wynosi około 1 do 2 miesięcy. Przez około 2 tygodnie po zabiegu należy nosić opaskę obejmującą uszy i zabezpieczającą efekt operacji . Następnie przez kolejne 6 tyg należy nosić taką opaskę do snu.
Zadowolonych pacjentów

+600

przybliżony czas trwania zabiegu

60-90 minut

Przybliżony czas rekonwalescencji

1 - 3 miesiące

Możliwe powikłania

Wszystkie działania medyczne oraz zabiegowe obarczone są ryzykiem powikłań. Najważniejszym zadaniem lekarza jest minimalizowanie tego ryzyka. Dlatego w trakcie konsultacji pacjent zostanie szczegółowo wypytany o stan zdrowia, leki jakie przyjmuje, uczulenia i przebyte już zabiegi operacyjne. Pacjent zakwalifikowany do zabiegu jest badany również przed samym zabiegiem, by dodatkowo zredukować możliwe powikłania. Z drugiej strony zespół medyczny z lekarzem na czele jest przeszkolony i w pełni przygotowany do przeciwdziałania ewentualnym negatywnym skutkom zabiegu. Nie mniej są to sytuacje bardzo sporadyczne, zredukowane jeszcze dodatkowo dużym doświadczeniem chirurgicznym i medycznym operatora i całego personelu. Częstość występowania powikłań waha się od dość częstych (najczęściej może to być dyskomfort w miejscu operowanym, ból pooperacyjny, krwiaki, obrzęk), występujących czasami (jak np. przeczulica, rozejście elementu rany, zaburzenia gojenia, zakażenia) do rzadkich i bardzo rzadkich.

 

 • obrzęk (utrzymujący się około 1 do 2 miesięcy)
 • krwiaki (ulegają resorpcji do około 1 miesiąca)
 • krwawienie (czasami)
 • asymetria (zazwyczaj subtelna, niekiedy wynikająca z istniejących warunków, rzadko wymagająca korekty)
 • zaburzenia gojenia (czasami)
 • rozejście brzegów rany (zazwyczaj na skutek urazu mechanicznego w pierwszych dniach po zdjęciu szwów – wymaga korekty)
 • przeczulica lub niedoczucie skóry (zazwyczaj stan przejściowy utrzymujący się do kilku tygodni, może być trwały – zależy od operacji)
 • zapalenie chrząstki (rzadko, wymaga konsultacji lekarskiej)
 • nawrót odstawania ucha (rzadko, możliwa jest konieczność powtórnej korekty)
 • zaburzenia funkcji ucha (rzadko – w zależności od przyczyny operacji)
 • martwica skóry (skrajnie rzadko)

PODSUMOWANIE

Korekta uszu

Czas trwania Ok. 1-2 h
Rodzaj znieczulenia Znieczulenie dożylne lub ogólne (dopłata 1000 zł)
Cena zabiegu (za 1 dobę) 5.000 zł
Zalecana ilość dni hospitalizacji 2 dni
Cena za dodatkową dobę 500 zł
Czas rekonwalescencji 1 – 3 miesiące
Rodzaj znieczulenia ogólne

Poznajmy się

Piotr Burszewski

Chirurg plastyczny

Specjalista chirurgii plastycznej z wieloletnim doświadczeniem w zakresie leczenia i udzielania świadczeń zdrowotnych pacjentom w oddziałach chirurgii plastycznej. Z pochodzenia szczecinianin. Studia ukończył na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym, a specjalizację w Zachodniopomorskim Centrum Leczenia Ciężkich Oparzeń i Chirurgii Plastycznej w Gryficach. Egzamin specjalizacyjny z zakresu Chirurgii Plastycznej złożony z wynikiem bardzo dobrym. Uczestnik wielu staży i kursów dokształcających. Członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej.  Doświadczenie chirurgiczne zdobywał w kraju jak i za granicą. Aktywnie współpracuje z wieloma chirurgami plastycznymi w całej Polsce.

PRZEJRZYJ INNE ZABIEGI OPERACYJNE

Przejrzyj ofertę pozostałych zabiegów

SPRAWDŹ SALĘ OPERACYJNĄ

Sprawdź ofertę warunków sali operacyjnej

DOWIEDZ SIĘ O ZNIECZULENIACH

Przeczytaj o typach znieczulenia do operacji

Opinie Pacjentów

Piotr Burszewski – ZnanyLekarz.pl