
POWIĘKSZENIE PIERSI – IMPLANTY ANATOMICZNE
- Znieczulenie: ogólne
- Zalecany pobyt : 3-4 dni
- Cena za 1 dobę: 16.500 zł
Powiększenie piersi – implanty anatomiczne
- Operacja powiększenia piersi implantami anatomicznymi jest jedną z najpopularniejszych i najczęściej wykonywanych zabiegów w chirurgii plastycznej. Jest to zabieg, który w bezpieczny i długotrwały sposób poprawia kształt i wygląd piersi. Bezpieczeństwo stosowanych obecnie implantów piersi jest absolutnym priorytetem dla wszystkich, a obecnie stosowana 4 i 5 generacja jest zwieńczeniem kilkudziesięciu lat badań nad tym produktem. Ich jakość i trwałość jest już w zasadzie dożywotnia i nie wymagają rutynowej wymiany- jednak o tym decyduje zawsze stan miejscowy i badanie lekarskie.
- Dobór i kształt implantu jest zawsze pochodną oczekiwania pacjentki, warunków anatomicznych, doświadczenia chirurga i szeregu innych czynników. Najważniejsza, jak w każdym przypadku, jest tu konsultacja, podczas której zostaną przekazane wszystkie ważne informacje dotyczące przygotowania do zabiegu, jego przebiegu oraz czasu po.
PODSUMOWANIE
Powiększenie piersi – implant anatomiczne | |
Czas trwania | Ok. 1-2 h |
Rodzaj znieczulenia | Znieczulenie ogólne |
Cena zabiegu (za jedną dobę) | 16.500 zł |
Zalecana ilość dni hospitalizacji | 3-4 dni |
Cena za dodatkową dobę | 500 zł |
Czas rekonwalescencji | 1 – 3 miesiące |
Rodzaj znieczulenia | ogólne |
Na czym polega zabieg powiększenia piersi implantami?
- Operacja powiększenia piersi wykonuje się w znieczuleniu ogólnym. Polega ona na wszczepieniu implantów w przygotowaną śródoperacyjnie przestrzeń pod mięsień piersiowy większy. Dostęp operacyjny – w fałdzie podpiersiowym lub przez otoczkę brodawki wykonuje się w zależności od możliwości anatomicznych i preferencji pacjentki. Po zabiegu pozostają dreny (usuwane przed wyjściem) celem ewakuacji chłonki oraz specjalny opatrunek wokół piersi.
- Po zabiegu wszczepienie implantów najważniejsze jest przestrzeganie procedur i zaleceń pooperacyjnych, które przekaże Państwu personel medyczny. Pozwala to na maksymalne zwiększenie komfortu w tym okresie. Okres gojenia wynosi około 3 miesięcy, po tym czasie efekt ostateczny jest już ustabilizowany.
Przed / Po


Możliwe powikłania
Wszystkie działania medyczne oraz zabiegowe obarczone są ryzykiem powikłań. Najważniejszym zadaniem lekarza jest minimalizowanie tego ryzyka. Dlatego w trakcie konsultacji pacjent zostanie szczegółowo wypytany o stan zdrowia, leki jakie przyjmuje, uczulenia i przebyte już zabiegi operacyjne. Pacjent zakwalifikowany do zabiegu jest badany również przed samym zabiegiem, by dodatkowo zredukować możliwe powikłania. Z drugiej strony zespół medyczny z lekarzem na czele jest przeszkolony i w pełni przygotowany do przeciwdziałania ewentualnym negatywnym skutkom zabiegu. Nie mniej są to sytuacje bardzo sporadyczne, zredukowane jeszcze dodatkowo dużym doświadczeniem chirurgicznym i medycznym operatora i całego personelu. Częstość występowania powikłań waha się od dość częstych (najczęściej może to być dyskomfort w miejscu operowanym, ból pooperacyjny, krwiaki, obrzęk), występujących czasami (jak np. przeczulica, rozejście elementu rany, zaburzenia gojenia, zakażenia) do rzadkich i bardzo rzadkich.
- obrzęk (utrzymujący się około 1 do 3 miesięcy)
- krwiaki (ulegają resorpcji do około 1 miesiąca)
- retencja chłonki (kilka dni do kilkunastu dni po zabiegu – czasami wymaga zdrenowania)
- krwawienie (czasami)
- asymetria (zazwyczaj subtelna, wynikająca z istniejących warunków, rzadko wymagająca korekty)
- zaburzenia gojenia (czasami)
- rozejście brzegów rany (zazwyczaj na skutek urazu mechanicznego w pierwszych dniach po zdjęciu szwów – wymaga korekty)
- zakażenia (bardzo rzadko, może być konieczne usunięcie implantu)
- przeczulica lub niedoczucie skóry (zazwyczaj stan przejściowy utrzymujący się do kilku tygodni, może być trwały – zależy od operacji)
- kapsuła – deformacja wokół implantu powstająca od kilku do kilkunastu miesięcy po zabiegu (wymaga interwencji chirurgicznej)
- dubble-bubble deformity – (rzadko, zaburzenie polegająca na odkształceniu piersi fałdem podpiersiowym, przy pewnym typie zabiegów piersi przejściowe)
- pęknięcie implantu – (bardzo rzadko, zazwyczaj na skutek urazu)
- odma – (skrajnie rzadko, wymaga interwencji chirurgicznej)
- pęknięcie mięśnia piersiowego – (skrajnie rzadko, wymaga interwencji chirurgicznej)
- ALCL – chłoniak wielkokomórkowy z pleomorfi czynych komórek T z antygenem CD30+ pierwotnie skórny lub pierwotnie węzłowy, obecnie kilkaset przypadków na świecie (wymaga interwencji medycznej)
- martwica skóry – (skrajnie rzadko)

Pozostaw kontakt
Jeśli interesuje Cię niniejszy zabieg, zostaw kontakt. Odezwie się do Ciebie nasz konsultant, by umówić konsultację medyczną w wybranym przezz Ciebie czasie w jednej z klinik, w których obecnie przyjmuję. W trakcie konsultacji odpowiem na wszystkie Twoje pytania związane z procedurą medyczną.