
PLASTYKA POWIEK GÓRNYCH
- Znieczulenie: miejscowe lub dożylne
- Zalecany pobyt : ambulatoryjny
- Cena za 1 dobę: 4.500 zł
Oczywiście nie każda zmiana jest groźna, ale bezwzględnie warto kontrolować stan swojej skóry u specjalisty dermatologa – najlepiej wykonującego badanie dermatoskopowe.
Plastyka powiek górnych
Jeden z najpopularniejszych i najczęściej wykonywanych w Polsce zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim szybkiemu i często świetnemu efektowi odmłodzenia wyglądu twarzy przy jednoczesnym bezpieczeństwie i braku widocznych blizn.
Czy ten zabieg jest dla Ciebie?
- Wskazań do wykonania tej operacji jest co najmniej kilka. Najważniejsze z nich to zmęczony wygląd, zaburzenia pola widzenia, uczucie ciężkości powiek zwłaszcza wieczorem, problemy z widzeniem przy jeździe samochodem czy niemożność „pomalowania oczu”. Za każdym razem pacjent oceniany jest indywidualnie podobnie jak zakres zabiegu ustalany jest bardzo indywidualnie – w zależności od problemu i wyglądu okolicy oczu. Jest to w zasadzie zabieg prawie bezbolesny, dla pacjenta bardzo komfortowy i bezpieczny. Powikłania należą do rzadkości i zazwyczaj nie są znaczącym problemem.
- W znieczuleniu miejscowym lub krótkim dożylnym i ułożeniu pacjenta na plecach wykonuje się najpierw oznaczanie zakresu operacji, a następnie znieczulenia miejscowe, które zaczyna działać już po kilku sekundach od iniekcji. Po znieczuleniu pacjent nie odczuwa już żadnych dyskomfortowych dolegliwości. Po zabiegu najważniejszy jest odpoczynek (kilka dni), by zapobiec narastaniu nadmiernego obrzęku powiek, który może wydłużyć gojenie. Zazwyczaj po tygodniu od zabiegu usuwane są szwy z powiek, a delikatne obrzęki lub przebarwienia mogą utrzymywać się do około 1 miesiąca od operacji.
- Niekiedy plastyka powiek może być połączona z zabiegiem korekty opadania powieki poprzez zabieg plastyki dźwigacza powieki górnej. Wskazania są ustalane indywidualnie, w zależności od przyczyny tego schorzenia. Cena takiego rozszerzonego zabiegu również ustalana jest indywidualnie w zależności od zakresu i koniecznej techniki operacyjnej.
Plastyka powiek górnych | |
Czas trwania | Ok. 1 h |
Rodzaj znieczulenia | miejscowe lub dożylne (dopłata 1000 zł) |
Cena zabiegu (za jedną dobę) | 4.500 zł |
Zalecana ilość dni hospitalizacji | 2 dni |
Cena za dodatkową dobę | 500 zł |
Czas rekonwalescencji | 1 – 2 miesiące |
Przed / Po




Możliwe powikłania
Wszystkie działania medyczne oraz zabiegowe obarczone są ryzykiem powikłań. Najważniejszym zadaniem lekarza jest minimalizowanie tego ryzyka. Dlatego w trakcie konsultacji pacjent zostanie szczegółowo wypytany o stan zdrowia, leki jakie przyjmuje, uczulenia i przebyte już zabiegi operacyjne. Pacjent zakwalifikowany do zabiegu jest badany również przed samym zabiegiem, by dodatkowo zredukować możliwe powikłania. Z drugiej strony zespół medyczny z lekarzem na czele jest przeszkolony i w pełni przygotowany do przeciwdziałania ewentualnym negatywnym skutkom zabiegu. Nie mniej są to sytuacje bardzo sporadyczne, zredukowane jeszcze dodatkowo dużym doświadczeniem chirurgicznym i medycznym operatora i całego personelu. Częstość występowania powikłań waha się od dość częstych (najczęściej może to być dyskomfort w miejscu operowanym, ból pooperacyjny, krwiaki, obrzęk), występujących czasami (jak np. przeczulica, rozejście elementu rany, zaburzenia gojenia, zakażenia) do rzadkich i bardzo rzadkich.
- obrzęk (utrzymujący się do około 1 miesiąca, ale zazwyczaj krócej),
- krwiaki (ulegają resorpcji do około 1 miesiąca),
- asymetria powiek (zazwyczaj subtelna, rzadko wymagająca korekty),
- zaburzenia gojenia (na powiekach bardzo rzadko),
- zaburzenia gojenia (sporadycznierozejście brzegów rany (zazwyczaj na skutek urazu mechanicznego w pierwszych dniach po zdjęciu szwów – wymaga korekty)),
- przeczulica lub niedoczucie skóry (stan przejściowy utrzymujący się do kilku tygodni),
- zespół suchego oka (może utrzymywać się kilka tygodni po zabiegu),
- niedomykanie powiek (zazwyczaj stan przejściowy, bardzo rzadko wymagający korekty),
- opadnięcie powieki (bardzo rzadko),
- krwawienie (bardzo rzadko),
- utrata wzroku (skrajnie rzadko).

Pozostaw kontakt
Jeśli interesuje Cię niniejszy zabieg, zostaw kontakt. Odezwie się do Ciebie nasz konsultant, by umówić konsultację medyczną w wybranym przezz Ciebie czasie w jednej z klinik, w których obecnie przyjmuję. W trakcie konsultacji odpowiem na wszystkie Twoje pytania związane z procedurą medyczną.